Két hónapja nem jelent meg nyilvánosan sehol Jack Ma, Kína leggazdagabb embere. Az üzletember október végén magára haragította a kínai kommunista pártot, azóta nem látták.
Komplett üzletágakat adott volna át Jack Ma a kínai kormánynak az Ant Groupból annak érdekében, hogy megjavítsa a Pekinggel ápolt viszonyát, de a kommunista párt egyelőre még nem élt az ajánlattal – írja a MarketWatch.
Nem lenne jelentős hatása annak, ha az Egyesült Államok szankciókat vetne ki az Ant Groupra, az egyik legnagyobb kínai fintechcégre – vélik a CNBC-nek nyilatkozó elemzők.
Benyújtotta tőzsdei bevezetési kérelmét az Ant Group, az Alibaba pénzügyi vállalata, a dokumentumból most először részletes adatok derülnek ki a fintechcég pénzügyi helyzetéről.
Tőzsdére készül a világ legnagyobb online és mobilfizetési platformja, az Alipay tulajdonosa, az Ant Financial csoport.
Nevet változtat az Ant Financial: elhagyják a Financial (vagyis pénzügyi vállalat) jelzőt annak érdekében, hogy szélesebb spektrummal rebrandeljenek, mint tech cég – írja a Wall Street Journal.
Bevásárolt az Ant Financial, Kína legnagyobb fintechcége a Klarnába, Európa egyik legértékesebb fintechcégébe – írja a CNBC.
A kínai Ant Financial 1 milliárd dolláros fintech alapot hoz létre, mely elsősorban dél-kelet-ázsiai, indiai fintechekbe fektet majd.
Rekord született az idei harmadik negyedévben, mintegy 8,9 milliárd dollárnyi friss tőke ment a fintech sturtupokba, ugyanakkor ez az év nem lesz olyan erős a szektorba áramló tőkét tekintve, mint amilyen erős 2018 volt. A CB Insights friss elemzésé alapján bemutatjuk, mi történik most a globális fintech piacon.
29%-kal kevesebb tőke áramlott a fintechekbe nemzetközi szinten, mint tavaly ilyenkor - derül ki az Accenture tanulmányából. A tanácsadócég elsősorban a kínai piacon történő apadásnak tulajdonítja a csökkenés oroszlánrészét, melyet a kínai-amerikai kereskedelmi háború okozott.
Négy éves működése alatt már több mint 12 millió kkv-nak hitelezett az Alibaba legújabb mobilbankja, a MYBank, ezzel mind a hagyományos pénzintézetek, mind pedig az árnyékbankok számára komoly konkurensként jelent meg a piacon. A neobanknak egy fiókja sincs, csak mobilalkalmazáson keresztül elérhető, a rendszereinek nagy részét ráadásul a felhőben működteti. Míg egy hagyományos kínai bank körülbelül 30 nap alatt bírál el egy hitelkérelmet, a MYBank pár percen belül akár a folyósításig is el tud jutni, elsősorban annak köszönhetően, hogy az Alibaba techcsoport és a kínai állami megfigyelőrendszer adatait is felhasználja az online pénzintézet.
Már 2000 milliárd jüannyi (290 milliárd dollár) hitelt helyezett ki a MYBank, Jack Ma, az Alibaba vezérének okostelefon-alapú kkv-hitelezője. A kérelmeket az app 3000 tényező alapján szinte azonnal feldolgozza, minden emberi beavatkozás nélkül és pár perc alatt folyósít is. 16 millió kínai kkv használta már az alkalmazás szolgáltatásait - írja a Bloomberg.
Az AliPay ma háromszor több elfogadóhellyel rendelkezik Európában, mint egy évvel korábban - derül ki a kínai fizetési óriás európai vezetője, Roland Palmer CNBC-nek adott nyilatkozatából.
Az Ant Financial elismerte, hogy fel akarják vásárolni a WorldFirst nevű pénzküldési szolgáltatót, a Reuters úgy értesült, az egyezség már le is zárult.
Rekordnak számító összeget, közel 40 milliárd dollárnyi kockázati tőkét gyűjtöttek a fintech cégek 2018-ban - derül ki a CB Insights friss adataiból.
Mi csak álmodhatunk egyelőre arról, ami Kínában vagy Svédországban már problémát okoz: az elektronikus fizetések olyan szinten terjedtek el a vásárlók körében, hogy a készpénzt már nem minden boltban hajlandóak elfogadni. Pedig Kínában egyenesen törvényellenes, ha egy boltban a készpénzt nem fogadják el fizetési eszközként, míg Svédországban és Magyarországon elviekben akár erre is volna lehetőség. Vannak, akik a digitalizált pénzügyekből reménytelenül kiszoruló idősekért aggódnak, a svéd jegybank pedig arra hívja fel a figyelmet, egy válság idején nagy bajt okozhat, ha a jegybank adósságának minősülő készpénz híján a bankrendszer kezében összpontosul egy ország teljes pénzforgalma.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.